BACAK İÇİ GERME  • Bacak İçi Germe
Bacak İçi Germe

Bacakların iç kısımları yapıları gereği hızla gevşeme, deforme olma ve sarkma eğilimindedir. Üst üste yığılan doku bacak içlerinin birbirine sürtmesine pişik ve renk değişikliği gibi sorunlara neden olur. Bu sorunların giderilmemesi yaşam kalitesini düşürdüğü gibi estetik açıdan da rahatsızlık vericidir. Bacak içi germe ameliyatı, bacağın iç kısımlarına gevşek ve sarkık bir görünüm veren yağ dokusu veya cilt fazlalıklarının uzaklaştırılması operasyonudur. Özellikle aşırı kilo vermiş, yahut genetik yapısı itibariyle gevşek bir bacak dokusu ve sarkmaya meyilli olan hastalar için uygulanan bir yöntemdir.

Eğer bacak yeterince ince değil ise; hastanın kilo verdikten sonra bu uygulamanın yapılması önerilebilir. Eğer hasta yeteri düzeyde kilo vermiş ve bacakta ciddi bir sarkma meydana gelmiş ise, bacak içi germe operasyonu tavsiye edilir. Bu yöntem iki şekilde yapılır. Birinci uygulama da, hastanın sadece kasık içinde kalacak şekilde, kasık ön yüzünden popo bölgesine kadar uzanacak bir bölgede bacak derisinden bir elips şeklinde doku çıkarılır. Böylelikle bacağın özellikle iç kısmı, incelmiş olacaktır. Hastanın külot çizgilerine uygun bir şekilde planlanır. Eğer hastanın gevşekliği bacağın üst ve alt yapılarında da mevcut ise, yani bacakta çepe çevre bir gevşeklik ve sarkma söz konusu ise bu tip durumda sadece kasık içi değil, aynı zamanda aşağıya doğru uzanacak bir iz bile yani t şekinde ki bir izle bu işlem gerçekleştirilir. Bu bölgede fazlalık olan deri, deri altı yağ dokusu İle birlikte çıkarılır.

Bacak içi germe ameliyatından sonra hastanın özellikle yara bakımına çok dikkat edilmeli, çok gerginlik yara iyileşme bozukluğuna sebep olabilir. Daha az doku çıkarılan, bir miktar gevşek bırakılan hastalarda ise; bacağın yeteri düzeyde gerilmediği düşüncesi hakim olabilir. Bu nedenle operasyon tecrübeli bir hekim tarafından bir plastik cerrah ekibi tarafından gerçekleştirilmelidir. Genel anestezi altında yapılabilir. Hastanın bir gece hastanede kalması gerekmektedir. Hasta bir hafta sonra kontrole geldikten sonra normal gündelik yaşamına dönebilir.


Detaylı Bilgi

DOWNLOAD


BROŞÜRRESİMLER

Copyright by Estenational 2018. All rights reserved.

× HEMEN BİLGİ AL !