ÇENE ESTETİĞİ  • Çene Estetiği
Çene Estetiği

Çene estetiği çene ucu büyütme, çene ucuna implant, protez koyma uygulamaları ile yapılabilir. Toplumumuzda burun şikayeti olan her dört hastanın birisinde çene ucuyla ilgili bir takım problemler de söz konusudur. Çene ucuna yönelik olarak eğer çene ucu çok gerideyse bu tip durumlarda çene kemiğini ileri getirme ameliyatları gerçekleştirilebilir. Bu tip durumlar çene cerrahisi uygulamaları olup ehil bir plastik cerrah tarafından son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu tip uygulamalar biraz daha farklıdır. Bu tip hastalarda çene ile ilgili problem zaman zaman alt çeneden ya da her ikisinden kaynaklana bilinir. Böyle bir durum söz konusu ise tipik bir röntgen filmi çekilerek tanı konulur.

Ortodontist tarafından bir takım planlamalar yapılarak üst çenemi yoksa alt çene de mi bir problem olup olmadığı öncelikle belirlenir. Fakat çene estetiği yapılacak kişilerde bu kadar geniş bir ameliyata gerek olmayabilir. Eğer problem daha hafif ve daha kozmetik amaçlı ise sadece çene ucuna yapılacak müdahaleler çok daha basit bir şekilde, büyük bir ameliyata gerek olmadan çözülebilir. Bu amaçla hastaların çene ucuna ya dolgu malzemesi kullanılabilir. Bu uygulama kişinin beklentisi doğrultusunda planlanarak yapılır. Bunun dışında bireyin çene ucuna yağ transferi yani yağ enjeksiyon uygulaması da yapılabilir. Eğer problem daha ileri boyutta ise ağız içinden ya da çene altından girilerek hastanın çene ucuna silikon ya da met por denilen peros, kemiksi bir materyal yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Estenational Klinik Kendi pratiğimizde özellikle ağız içinden girerek böyle bir uygulamayı son derece hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Böylece ağız içinden açılan küçük bir kesi içerisinden çene ucuna hem çeneyi öne hem çeneyi biraz aşağıya olacak şekilde büyütmek daha şekilli daha düzgün bir şekle getirmek mümkündür. Böyle bir uygulama yaklaşık 20-25 dakika içerisinde yapılmaktadır.

Çene estetiği isteyen kişiler için son derece konforlu ve hızlı bir iyileşme süreci ile bitmektedir. Böyle bir ameliyat olacak kişi öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı herhangi bir ilaç kullanmamalıdır ve ameliyat günü aç karna gelmelidir. Çene estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilen ve hızlı iyileşme tablosu olan ameliyattır. Hastalar ameliyattan sonra ağrı duymazlar ve hızlı bir şekilde normal hayatına dönebilirler. Hasta ameliyat sonrasında sadece temizleyici gargaralar kullanırlar ve birkaç gün sıvı beslenmek koşulu ile normal hayatına devam edebilirler. Hasta yüzündeki ifadede ciddi anlamda bir değişim görür. Böylece yüz yuvarlak görüntüden daha oval vida şekli denilen bir görüntüye sahip olur. Çenesi daha dolgun bir hale gelir. Bu bölgesindeki problem de böylelikle azalmış, yok olmuş olur.


Detaylı Bilgi

DOWNLOAD


BROŞÜRRESİMLER

Copyright by Estenational 2018. All rights reserved.

× HEMEN BİLGİ AL !