KOL GERME  • Kol Germe
  • Kol germe ameliyatı kimlere yapılır?
  • Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?
Kol Germe

Kol germe (Brachioplasty) ameliyatı

Kol bölgesi alınan kiloyla birlikte yağlanmaya ve bu yağa bağlı olarak derinin genişlemeye eğilimi çok fazladır. Biriken yağlar kilo verildikçe gider ama genişleyen deri kalır ve sarkar. Oluşan deri sarkmaları yapılan egzersizlere rağmen engellenemeyen bir durumdur. Özellikle yaz aylarında askılı veya kısa kollu kıyafetlerin giyilmesi kolların estetik görünü açısından çok önemlidir. Böyle zamanlarda sarkık deri kötü görünür ve rahatsızlık vericidir. Kol deformasyonu önlenemez boyutta ise problemin çözümü için cerrahi işlemlere başvurmak kaçınılmazdır. Brachioplasty yani kol germe ameliyatı ile bu sarkıklığı ve gevşekliği ortadan kaldırmak en iyi yöntemdir.

Hastaların bazılarında kol iç ve arka kısımlarındaki deri gevşeyerek sarkma oluşurken, bazı hastalarda kolda yağlanma artışı ön plandadır. Bu durumlarda tedavi planı cilt kalitesine ve koldaki yağlanmaya göre değişiklik gösterir. Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu olgularda liposuction ile yağ aldırmada da başarılı sonuçlar elde edilir. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise liposuction tek başına yeterli olmaz. Bu durumda kol germe ameliyatı da yapılması gerekebilir.

Kol germe ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında da yapılabilir. Kol iç ve arka kısımdaki sarkık bölge elips şeklinde bir kesi yapılarak sarkık deri ve fazla olan yağ dokusu alınır. Ameliyat sonrasında kol yumuşak bir pansumanla sarılır ve işlemden yaklaşık 1 ya da 2 saat sonra hasta evine gidebilir. Ertesi gün sargılar açılarak ameliyat bölgesi kontrol edilir ve hasta üç hafta süre ile özel kol korsesi giyer. Hastaya kollarını yüksek tutması önerilir ve bunun dışında özel olarak dikkat edilmesi gereken başka bir durum yoktur. Kol germe estetiği hastaları en memnun eden estetik operasyonlar arasındadır.

Kol germe ameliyatı kimlere yapılır?

Yaşlılık, sık sık kilo alıp verme ve yer çekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısımlarında sarkıklıklar oluşur. Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişiler arasında farklılık gösterir. Bu nedenle operasyon planlanırken her hasta ayrı değerlendirilir. Brachioplasty yani kol germe ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi karın germe, meme küçültme ya da büyütme gibi operasyonlarla kombine bir şekilde de yapılabilir.

Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Kol germe ameliyatı öncesi planlamada kol iç ve arka kısmındaki yağ dokusunun miktarı ve sarkıklığın derecesine dikkat edilir. Yara izi, tüm ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatı sonrasında da görünmeyecek şekilde gizlenir, estetik dikişle belirsiz bir hal alması sağlanır.


Detaylı Bilgi

DOWNLOAD


BROŞÜRRESİMLER

Copyright by Estenational 2018. All rights reserved.

× HEMEN BİLGİ AL !