MEME DİKLEŞTİRME • Meme Dikleştirme
 • Meme dikleştirme ameliyatında yapılan işlemler nelerdir?
 • Meme dikleştirme ameliyatı kaç saat sürer?
 • Meme dikleştirme ameliyatından sonra iz kalır mı?
 • Meme dikleştirme ya da meme toparlama ameliyatında ağrı olur mu?
 • Meme dikleştirme de silikon kullanılır mı?
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ne zaman spor yapılabilir?
 • Meme dikleştirme ameliyatında silikon kullanılması şart mıdır?
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürer?
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ne kadar süre sporcu sütyeni kullanmalıyım?
 • Meme dikleştirme ameliyatı oldum ne zaman banyo yapabilirim?
 • Meme dikleştirme ameliyatı oldum memem tekrar sarkar mı?
 • Meme dikleştirme ameliyatlarında diren kullanılıyor mu?
 • Meme dikleştirme ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabiliyor?
 • Meme dikleştirme ameliyatında meme küçülür mü?
 • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası saunaya, hamama, havuza ve denize ne zaman girebilirim?
Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme

Meme, kas içermeyen tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan bir organdır ve bu yüzden diğer organlara kıyasla deforme olması daha kolaydır. Meme sarkmalarının pek çok farklı nedeni vardır. Zaman içerisinde cildin elastik yapısını yitirmesi, yer çekiminin etkisi, çok sık kilo alıp verme, emzirme ve yaşlanma gibi nedenler meme sarkmasına yol açar.

Kadınlar meme sarkması, yumuşaması ve deforme olması konusunda çok hassastır. Önceden sahip oldukları diri ve dik memelerin sarkık ve sönük bir görünüm alması sadece fiziksel bir problem değil aynı zaman da ruhsal bir problemde oluşturarak psikolojilerini olumsuz etkiler. Meme sarkmasını etkileyen bir diğer neden ise memenin büyüklüğüdür. Genellikle çok iri memelere sahip kadınlar çeşitli şikayetlerin yanı sıra sarkma problemi de yaşarlar. Meme sarkıklığı problemi ile özgüven eksikliği yaşayan kadınlar çözüm yolu ararlar. Meme dikleştirme ameliyatları bu konuda sağlıklı bir yöntemdir.

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle kalıcı ve iyi sonuçlar veren, kişinin ruh sağlığını düzelten ve özgüvenlerini yerine getiren mutlu olmalarını sağlayan bir ameliyattır.

Meme dikleştirme ameliyatı olduktan sonra bir daha kesinlikle sarkma olmayacak garantisi verilemez. Kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yaş ile birlikte sarkıklıklar yeniden oluşabilir.

Meme dikleştirme ameliyatında yapılan işlemler nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatlarında hastanın durumuna göre uygulanacak yöntem belirlenir. Meme hacminde önemli kayıplar yok ise sadece dikleştirme operasyonu uygulanır. Hacim kaybı çok fazla ise dikleştirme operasyonu ile protez beraber uygulanarak kombine biçimde hacim elde edilir. Önemli olan, hastanın ihtiyacına göre meme dokusunu azaltmak ya da bir protezle memeyi büyüterek memenin doğru yerde olmasını sağlamaktır.

Meme dikleştirme ameliyatlarında şekli bozulmuş sarkık meme dokusu vücut ile orantılı olacak şekilde yeniden şekillendirilir. Meme başı olması gereken konuma getirilir. Bu yöntemin en büyük avantajı meme ucunun memeden ayrılmamasıdır. Böylece süt bez ve kanallarına zarar verilmediği için kişi doğum yapabilir ve süt verebilir. Meme başında his kaybı yaşanmaz.

Meme dikleştirme ameliyatı kaç saat sürer?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 2 saat süren bir operasyondur. Operasyon sonrasında hastanın durumuna göre aynı gün ya da bir gece kaldıktan sonra taburcu edilir. Hastanın normal yaşamına dönmesi maksimum 5-6 gündür.

Meme dikleştirme ameliyatından sonra iz kalır mı?

Meme dikleştirme ameliyatında, meme başı çevresinden aşağıya doğru iz oluşabiliyor. Çünkü meme dokusu gevşek olan hastada deri fazlalığı söz konusudur ve bu fazla derinin toplanması gerekir. Meme dokusunun altına doğru inen dikiş izi belirgin olarak kalmaz. Zaman içerisinde bu izler azalır.

Meme dikleştirme ya da meme toparlama ameliyatında ağrı olur mu?

Meme dikleştirme ya da meme toparlama ameliyatı sonrasında kişi ağrı duymaz. Eğer silikon da kullanılmayacaksa son derece rahat bir şekilde ameliyat gerçekleştirilir. Hastalar aynı gün ya da bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Eğer hastaya silikon yerleştirilirse 2-3 gün kadar kas ağrısına benzer ağrı normaldir. Ama genel olarak ağrısız bir operasyondur.

Meme dikleştirme de silikon kullanılır mı?

Meme dikleştirme ameliyatının dışında eğer kişinin yeterli meme dokusu yoksa ve kişi daha büyük bir meme istiyorsa hastaya mutlaka küçükte olsa silikon desteği tavsiye edilir. Doğal ve düzgün bir meme elde edilmesi için silikon kas altına yerleştirilir. Hasta içinde daha güzel bir netice verdiğini belirtmeliyiz.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ne zaman spor yapılabilir?

Meme dikleştirme ameliyatı olduktan sonra iki ay özel sıkı bir sporcu sütyeni kullanılması gerekmektedir. Hafif sporlar 3. haftadan itibaren yapılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatında silikon kullanılması şart mıdır?

Meme dikleştirme ameliyatı eğer meme dokusu yeterli ise silikon kullanmak şart değildir. Hastanın tercihine göre silikonsuz bir şekilde de yapılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürer?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra hasta ya aynı gün taburcu edilir ya da bir gece hastanede kalır. Hasta ameliyatından 3-5 gün sonra rahatlıkla normal hayatına döner. Kişi eğer spor yapmak, yüzmek, hamama gitmek isterse bir ay sonra gidebilir. Burada izlerin düzelmesi ya da izlerin belirginliğinin azalması gibi bir süreden bahsedecek olursak, bunun için ortalama bir yıl beklemekte fayda vardır. Çünkü izlerin iyileşmesi için ortalama bir yıl kadar zamana ihtiyaç vardır. Bu durum sosyal ya da normal faaliyetlerini engellemeyen bir durumdur.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ne kadar süre sporcu sütyeni kullanmalıyım?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası kişilerin kullanması gereken sıkı bir sporcu sütyeni vardır. Bu sütyenin ortalama 2 ay kullanılması gerekmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı oldum ne zaman banyo yapabilirim?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra durumunuza göre doktorunuz banyo için sizi yönlendirecektir. Eğer doktorunuz izin veriyor ise ameliyattan sonraki gün dahi banyo yapabilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı oldum memem tekrar sarkar mı?

Meme dikleştirme ameliyatı olduktan sonra bir daha kesinlikle sarkma olmayacak garantisi verilemez. Kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yaş ile birlikte sarkıklıklar yeniden oluşabilir.

Meme dikleştirme ameliyatlarında diren kullanılıyor mu?

Meme dikleştirme ameliyatlarından sonra nadiren de olsa diren kullanmak gerekebilir. Eğer kişinin kanı biraz sulu ya da kanamaya yönelik bir eğilimi söz konusu ise bu tip bir durumda diren kullanılabilir. Estenational Klinik olarak %90 hastamızda diren kullanmadan da son derece güvenli bir şekilde ameliyatı gerçekleştirmekteyiz.

Meme dikleştirme ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabiliyor?

Meme dikleştirme ameliyatı 17-18 yaşından itibaren yapılabilir. Süt bezi kanallarına herhangi bir zarar vermeden güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Meme dikleştirme ameliyatında meme küçülür mü?

Meme dikleştirme ameliyatında eğer kişi memesinin hiçbir şekilde küçülmesini istemiyor ise hiç doku çıkarmadan gerçekleştirilir. Meme dokusunda süt bezi kanallarına müdahale edilmeden, aynı boyutunda kalacak şekilde ameliyat yapılır. Kişi eğer memesinin bir miktar büyümesini istiyorsa bir silikon ile destek yapılır. Böylelikle ameliyatı geçiren birey kendi memesinden bile daha büyük bir dolgunluk ile karşılaşacaktır.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası saunaya, hamama, havuza ve denize ne zaman girebilirim?

Meme dikleştirme ameliyatından en fazla bir ay sonra sonra sauna ve hamama gidilebilir, havuza ve denize girebilirsiniz. Kısacası her türlü aktiviteyi bir aydan sonra yapabilirsiniz.

Copyright by Estenational 2018. All rights reserved.

× HEMEN BİLGİ AL !