ORTA YÜZ GERME  • Orta Yüz Germe Ameliyatı
Orta Yüz Germe Ameliyatı

Yanakların çıkıntılı ve dolgun olması gençliği ve güzelliği ifade eder. Kadınların makyaj sırasında bu bölgeyi ön plana çıkaracak şekilde davranmalarının nedeni budur. Orta yüz germe ameliyatı, adından da anlaşılacağı gibi yüzün orta bölgesini belirgin bir hale getirilmesi yani alın ve ağız köşeleri arasında kalan kısmın yukarı alınmasıdır.
Bu ameliyat deri gevşekliği olmayan, yanak bölgesi alt göz kapağından ayrılarak aşağı inmiş, bu nedenle göz çevresinde yorgun ifadesi olan kişilere yapılır. Amaç yanağı alt göz kapağına iterek alt göz kapağındaki yorgun, mutsuz ifadeyi ortadan kaldırmaktır.

Aynada kendinize baktığınızda alt göz kapağınızda dikey yönde bir uzama ve alt göz kapağı ile yanak arasında çizgi şeklinde bir sınırlanma görüyorsanız yüzünüzdeki memnun olmadığınız durum bu olabilir. Göz kenarlarının aşağıda olması da üzgün ve yorgun ifade verir. Bu durum sadece bir alt göz kapağı problemi değildir, orta yüzün aşağıya doğru yer değiştirmesinden kaynaklanır. Bebeklere ve çocuklara baktığınızda alt göz kapağının hemen bir kaç milimetre altından yanak başlar. Güzel olarak ifade ettiğimiz yüzlerde bu özellik hep vardır, hatta yanağın yukarıda olmasından kaynaklanan yanak altı bölgede (halk arasında avurt diye bilinir) bir miktar konkav (çökük) bir alan olması kişiyi çekici kılar. Orta yüz germe ameliyatı ile alt göz kapağı kenarlara doğru asılır ve sonuçta daha çekici göz yapısı elde edilir. Göz kenarlarının aşağıda olduğu kişiler yorgun ve mutsuz ifadeden kurtulur.


Detaylı Bilgi

DOWNLOAD


BROŞÜRRESİMLER

Copyright by Estenational 2018. All rights reserved.

× HEMEN BİLGİ AL !