PİEZO TEKNiĞİ NEDİR?

21 Mayıs 2018 by estenational0
burun_estetik.jpg

Piezo burun estetiği 1980’li yıllarda İtalyan cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. Bu teknik kemik kesme ve şekillendirme işleminde devrim yaratmıştır. Piezo cerrahisinin temel mekanizması kemiklerin 3 boyutlu ses titreşimleri ile şekillendirilmesi ve kesilmesidir.

PİEZO TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Burun estetiğinde burun kemiklerinin kesilmesi günümüzde yoğunlukla osteotom adı verilen aletler ile gerçekleştiriliyor. Bu aletler ile yapılan işlemler sonrası kırık hatları ve göz çevresinde morarma ve şişme görülür.

Piezo cerrahisinde ise kırık hatları ve morluk gibi durumlar ile karşılaşmıyoruz. Piezo tekniğinde morluk oluşmama sebebi ise sadece kemik dokuya duyarlı olduğu için yumuşak doku ve damarlara zarar vermeyeceği için ameliyat sonrası morluk ve şişlik meydana gelmez.

Piezo tekniği ile operasyon edilmiş hastalar daha hızlı iyileşir ve günlük yaşantılarına çok kısa bir zaman içerisinde dönebilirler.

Piezo burun estetiği ameliyatları Türkiye’de sınırlı sayıda plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmektedir. EsteNational olarak Piezo Burun Estetiği ameliyatlarını gerçekleştirmekteyiz. Detaylı bilgi ve fiyat için online asistanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Copyright by Estenational 2018. All rights reserved.

× HEMEN BİLGİ AL !